Aktuality

Šperk jako symbol vzpomínek na naše milované i připomenutí dávných časů

Rodina představuje v našich životech symbolickou kotvu, která nás v bouři života vždy dokáže zachytit. Pokud můžeme, vracíme se i jako dospělí zpět do bezpečné náruče svých rodičů. A snažíme se vybudovat podobně pevný a stabilní přístav i dětem vlastním.

Rodičovská láska je tím nejsilnějším citem a rodina symbolizuje hodnotu, která přetrvává navěky. Vzájemné pouto pak přetrhne až nemilosrdný čas. Náhle se ocitáme sami jen s krásnými vzpomínkami na nejbližší, kteří s námi nemohou být. Památku na milované však nemusíte uchovávat jen ve své mysli.

V řadě rodin se symbolickým způsobem vzájemná soudržnost udržuje také předáváním šperků. K nastupujícím generacím se díky tomu dostane sběratelsky cenný kus, ale zároveň i část rodinné historie a hmatatelná připomínka na všechny prapředky. Šperky s diamantem jsou vrcholem.

Starožitné šperky k sobě umí přiblížit ty, kteří žijí v napohled zcela odlišně fungujících epochách. A dokazují, že tito zdánlivě rozdílní lidé mají vlastně mnoho společného. Chcete se vydat za poznáním i vy? Podívejte se na nabídku starožitných a dalších šperků na web Autorské šperky.

Autor článku doporučuje

Airbnb se připravuje vstoupit na burzu

Mlady Svet

Výhled pro vývoj ekonomik eurozóny se zlepšuje

Mlady Svet

Jak správně sepsat závěť

Leave a Comment