Aktuality

Výhled pro vývoj ekonomik eurozóny se zlepšuje

Očekávání ekonomů v oblasti vývoje slovenské ekonomiky se postupně zlepšují. Zlepšuje se i výhled pro vývoj ekonomik eurozóny.

Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu ekonomického sentimentu, který provedla mezi ekonomy CFA Society Slovakia.

zotavování ekonomik

Index očekávaného vývoje slovenské ekonomiky sestaven na základě průzkumu mezi slovenskými ekonomy pokračuje v růstu, když v červenci tohoto roku dosáhl plusových 29 bodů, což představuje solidní zlepšení oproti červnovými plusovými 15 body.

Zlepšilo se i vnímání aktuálního stavu české ekonomiky, a to ze záporných 75 bodů na záporných 54 bodů, stále však jde o mimořádně nízké úrovně.

Zlepšuje se i výhled pro vývoj ekonomik eurozóny a USA, v porovnání s nárůsty z předešlých tří měsíců se však tempo růstu těchto indexů zmírnilo.

Stabilizace finančních trhů

Očekávání Slovenská ekonomů v případě vývoje na finančních trzích se po prudkých výkyvech z předešlých měsíců stabilizovaly.

Při akcích jsou vyhlídky mírně lepší než před měsícem, pro americké akcie vzrostl index očekávání ze šesti bodů na kladných 13 bodů a pro evropské akcie vzrostl na plusových pět bodů.

Při očekávání vývoje výnosů z 10letých dluhopisů došlo jen k minimálním změnám, pro slovenské dluhopisy vzrostl index z pěti bodů na kladných sedm bodů, pro německé ze záporných tří bodů na kladný jeden bod a v případě amerických se index zvýšil na plusových šest bodů.

Autor článku doporučuje

Airbnb se připravuje vstoupit na burzu

Mlady Svet

Německý gigant Siemens uvedl svou energetickou divizi na burzu

Mlady Svet

Jak správně sepsat závěť

Leave a Comment