Co vás může čekat při hledání práce v Ostravě?

Ostrava leč je většinou brána jako významné průmyslové město, které ve zbytku pracovních oblastí nemá až tak vysoké ohodnocení, je ale mnohem všestrannější, než byste si mohli myslet. Stále jde přeci jen o jedno z těch největších měst u nás, které pochopitelně s množstvím lidí přináší i vysokou kupní sílu a poměrně dost vysoké nároky na pracovním trhu.

A právě nároky jsou ústředním tématem dnešního článku. Společně se totiž podíváme na to, co vás může nejspíš čekat v moment, kdy budete hledat lukrativní práci v Ostravě.

Zaměření na zkušenější pracovníky

Zatím co jsou mnohá města v České republice laděna do stylu možností pro mladé, především kvůli přístupnosti univerzit a vysokoškolského vzdělání v regionech, tak je Ostrava trošku odlišná. V mnoha případech uvidíte, že nabídky práce Ostrava vypisuje především při sháňce po zkušených pracovnících s předchozí praxí, nebo minimální stážemi a brigádami během studia. Nebuďte, proto překvapeni, že oproti některým městům budete mít méně šancí jako nováčci.

I zde se hledá multijazyčnost

Dnes už je opravdu naprostým standardem, že je potřeba umět minimálně dva jazyky, včetně toho mateřského. Všeobecně se považuje angličtina jako hlavní jazyk a mnohá práce v Ostravě ji rovněž požaduje. Jenže díky blízkosti u hranic tady rozhodně velice dobře upotřebíte i znalost polského či německého jazyka.

Zaměření na industriální oblast

Pro Ostravu je pochopitelně industriální oblast podnikání životně důležitá. To ale neznamená, že mnohá pracovní místa Ostrava nevznikají ve zcela jiných oborech. Nezdá se to, ale i provoz větších výrobních a průmyslových společností potřebuje nemalé množství sociálně zaměřených pracovníků, či informatiků. Proto počítejte s tím, že ačkoliv je paleta typu zaměstnavatelů celkem mdlá, tak naopak paleta profesí hraje všemi barvami.