Balicí stroje: efektivní řešení nejen pro moderní logistiku

Hledáte způsob, jak co nejvíce urychlit, zefektivnit a zjednodušit balení velkého objemu zboží a zásilek ve své firmě? Ideálním řešením může být investice do chytrých balicích strojů. Objevte, jak může obalová technika změnit i váš balicí proces.

Meta Title: Usnadněte si balení zásilek s balicími stroji
Meta Description: Balíte velké množství zboží a zásilek? Zjistěte, jak balicí stroje zefektivňují balicí procesy. Rychlost, přesnost a efektivita – přesvědčte se sami!

Proč investovat do balicích strojů?

Automatizace balení je klíčová pro zvládnutí vysokého objemu zásilek, a to nejen ve velmi vytížených obdobích, jako jsou například týdny před Vánocemi. Balicí stroje kromě enormního zrychlení procesu balení a viditelné úspory ruční práce pomohou také s přesným nastavením a dodržením rozměrů krabic, uložením zboží uvnitř balení a konečně s bezchybným zabalením vašeho zboží.

Investování do balicích strojů přináší řadu výhod:

  • Zvýšení produktivity: Výrazně rychlejší než ruční balení.
  • Konzistence a kvalita: Jednotné a profesionální balení.
  • Snížení chyb: Automatizace minimalizuje riziko chyb během balení.
  • Úspora nákladů: Menší potřeba pracovní síly a materiálu.

Typy balicích strojů

Balicí stroje jsou automatizované systémy, které zastoupí lidské pracovníky v jednotlivých krocích při balení zásilek. Výběr konkrétních strojů byste tedy měli zvážit především na základě toho, jakými způsoby své zboží balíte a jaké operace při tomto procesu děláte. Na trhu najdete stroje a linky na automatické zalepování a uzavírání papírových krabic, páskování transportních balíků, kartonů i celých palet, strojové vkládání zboží do kartonů, obálek či sáčků, ovinování palet stretch folií a v podstatě libovolnou balicí operaci.

Páskovací stroje
Umožňují rychlé a pevné obalení zásilek pevnou vázací páskou, kterou kolem zboží napnou, svaří a odstřihnou. Setkat se můžete s poloautomatickými i zcela automatickými páskovacími stroji. Nejběžnějším typem pásek, se kterými stroje pracují, jsou plastové vázací pásky, jež vynikají svou odolností a pružností a lze je použít k vázání nebo zajištění široké škály předmětů – od zboží zabaleného v krabicích, přes palety, až po předměty atypických rozměrů.

TIP: Nechce se vám hned investovat do celého stroje? Pořídit si můžete také ruční páskovač.

Ovinovací stroje
Zařízení, která se používají k ovinování předmětů stretch fólií. Ta pomáhá zajistit předměty či celé palety před poškozením při manipulaci a přepravě. S ovinovacími stroji je zabalení do pružné fólie mnohem rychlejší, než kdybyste jej prováděly ručně. Ovinutí je zároveň rovnoměrné a pevné, což eliminuje riziko, že by se fólie na nějakém místě uvolnila nebo z důvodu slabší vrstvy protrhla – zvýšíte tak zabezpečení svých zásilek a snížíte náklady, protože ovinovací stroje díky efektivnímu využití materiálů spotřebují stretch fólie méně než při ručním balení.


Termotiskárny
Aby se zásilky bezpečně dostaly ke koncovým zákazníkům, je nezbytné balíčky náležitě označit. Popisovat každou zásilku ručně je ale při velkém objemu objednávek neefektivní a zdlouhavé. Termotiskárny na tisk etiket a štítků naopak zvládnou vytisknout až 71 kusů za minutu. Tisknout s nimi můžete například i čárové kódy, které slouží pro lepší a rychlejší identifikaci a třídění zásilek, ale i celých palet v logistických provozech.


TIP: Chytrou kombinací více vzájemně propojených strojů můžete vytvořit kompletní balicí linku přesně na míru potřebám konkrétního skladu či výrobního provozu. Jen si to představte – páskovací stroj rychle a bezpečně obalí krabice s připraveným zbožím, zatímco termotiskárna tiskne štítky s adresami a trackingovými kódy. Celý proces je tak rychlejší, bezpečnější a efektivnější.  Moderní obalová technika může být klíčem k úspěchu a konkurenceschopnosti vašeho podnikání. Kvalitní balicí stroje a linky urychlí přípravu stovek balíků denně o desítky procent a ušetří spoustu nákladů na ruční práci. Navíc díky automatizaci téměř úplně odbourávají riziko lidské chyby při balení či kompletaci. Pokud tedy řešíte efektivitu balicího procesu, sáhněte bez obav po technologiích v podobě chytrých balicích strojů a linek, se kterými budete mít zásilky odbavené raz dva.