Daně

Británie popřela zrušení digitální daně k dosažení obchodní dohody s USA

Británie popřela zprávu, že chce zrušit digitální daň, aby dosáhla obchodní dohodu s USA.

Britský týdeník Mail on Sunday během víkendu uvedl, že ministr financí Rishi Sunak chce zrušit daň na technologické společnosti, jako jsou například Facebook či Google, aby vyhověl americkým firmám a politikům, a aby pomohl k dosažení obchodní dohody s USA.

Mluvčí britského ministerstva financí však řekl pro CNBC, že Británie od počátku považovala digitální daň za dočasnou, a že ji zruší, jakmile je dosaženo globální dohoda o zdanění technologických koncernů. „Pokračujeme ve spolupráci s našimi mezinárodními partnery, abychom dosáhli tohoto cíle,“ uvedl mluvčí.

Britská vláda předtím uvedla, že navzdory tlaku ze strany USA daň nahradí jen tehdy, když bude na stole mezinárodní dohoda o digitální dani, co se ještě nestalo.

USA opakovaně kritizovali digitální daň a v červnu spustili formální vyšetřování zemí, které ji zavedly nebo se ji chystají zavést, včetně Británie, Itálie a Brazílie. Washington tvrdí, že digitální daň se v nepřiměřené míře dotkne amerických firem.

USA předtím pohrozili zavedením cel na francouzské zboží. Francie totiž bylo první velkou ekonomikou, která schválila daň z digitálních služeb. Francouzská vláda se však rozhodla posunout vybírání daně do roku 2021.

Autor článku doporučuje

Philip Morris kritizuje návrh na zvýšení spotřební daně na tabákové výrobky

Mlady Svet

Darovat dvě procenta z daně je stále možné

Mlady Svet

Facebook doplatí ve Francii daně v částce 106 milionů

Mlady Svet

Leave a Comment