Vyhlídkový let balonem – zažijte ten pocit, kdy se skoro dotýkáte nebe

Od dětských let si většina lidí přeje zažít ten krásný pocit a proletět se nad krajinou jako pták, prohlédnout si známá místa z úplně jiné perspektivy, objevit nová místa a potěšit se krásami krajiny. Tak proč se na chvíli nestát vzduchoplavcem?

Nevymyslíte romantičtější dárek než vzít partnerku na vyhlídkový let balonem. Čeká vás jedinečná podívaná na českou krajinu, která je z ptačí perspektivy malebná a pestrá. Necháte se unášet větrem a na vlastní kůži zažijete nepopsatelné dobrodružství, na které budete ještě léta vzpomínat.

Pro všechny obdivovatele historických památek se nabízí možnost sjednat si let balonem karlštejn nebo let balonem konopiště atd. Ve vzduchu budete překvapení, jak ve skutečnosti z této perspektivy vypadá krajina, o které jste byli přesvědčeni, že ji důvěrně znáte.

Let balonem

Tato zajímavá aktivita, kterou se lidé baví už přes 200 let vás nemusí přijít ani draze, pokud využijete let balonem akce. Při putování krajinou stovky metrů nad zemí vás nebude rušit hluk motorů ani chaos, který uvidíte pod sebou, například pokud si zvolíte i let balonem praha. Z výšky až 300 metrů nad zemí si prohlédnete oblíbený kraj „jako na dlani“. Budete se jen tak vznášet za typického zvuku dofukování horkého vzduchu. Můžete se také dozvědět mnoho nových věcí z historie tohoto zajímavého způsobu přepravy. Rozesměje vás představa prvního letu balonem, který měl za pasažéry kachnu, berana a kohouta.

Zážitky vyhlídkových letů balónem spojují touhu člověka po dobrodružství, objevování nových věcí a po samotném létání.

Příprava na cestu

Stejně jako samotný let balonem, je impozantní i celá příprava k letu. Balon se rozvine na louce, pomocí hořáku a ventilátoru se postupně plní horkým vzduchem a přímo před zraky přihlížejících se na louce připraví balón k letu. Jak jednoduché a přesto dokonalé.

Pro vaše největší dobrodružství se vybavte sportovním oblečením a pohodlnou obuví. Přistání nemusí být vždy na posečené louce hned u cesty. Ve vzduchu počítejte s teplotou podobnou té na zemi, budete tam mít teplo od hořáku. Pokud nemáte rádi průvan, vezměte si pokrývku hlavy. Po přistání budete v přírodě. Bude se vám hodit repelent.

Let balonem je fantastickým zážitkem, kde věk nehraje roli. Můžete udělat radost i svým blízkým a věnovat jim dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem.

https://www.youtube.com/watch?v=FI7i1ZMiaRY 

Comments

Napsat komentář