Úvěry a půjčky

Banka Westpac souhlasí se zaplacením pokuty 1,3 miliardy australských dolarů

Australská banka Westpac se dohodla na zaplacení rekordní pokuty 1,3 miliardy australských dolarů (AUD), aby urovnala obvinění z porušení zákonů proti praní peněz, které bylo největší v zemi.

Ještě loni australský úřad pro kontrolu dodržování zákonů ve finanční oblasti (Austrac) uvedl, že banka řádně neohlásila více než 19 milionů přeshraničních transakcí. Informuje o tom portál bbc.com.

Některé nehlášené platby byly potenciálně spojeny se zneužíváním dětí. Banka, která je druhým největším peněžním ústavem v Austrálii, se za své selhání omluvila. Pokud soud pokutu schválí, bude to nejvyšší pokuta v historii australských firem.

Obavy ze zneužívání dětí se objevily poté, co Austrac identifikoval platby podezřelým majitelům účtů na Filipínách.

Australské média později banku spojili s jednotlivými případy, včetně toho, že osoba podezřelá z pedofilie použila systém transferu peněz banky Westpac na platby za sex s dětmi v zahraničí.

Banka Westpac ve čtvrtek uvedla, že dosáhla dohody o narovnání stíháni, které vůči ní inicioval Austrac. Většina porušení zákona se týkala toho, že banka regulačnímu úřadu včas nehlásila přeshraniční transfery.

Autor článku doporučuje

Ministerstvo dopravy chce zvýšit limity úvěrů ze státního fondu

Mlady Svet

Počet úvěrů klesá

Mlady Svet

Slučování půjček více využívají ženy

Mlady Svet

Leave a Comment