Banka Westpac souhlasí se zaplacením pokuty 1,3 miliardy australských dolarů

Australská banka Westpac se dohodla na zaplacení rekordní pokuty 1,3 miliardy australských dolarů (AUD), aby urovnala obvinění z porušení zákonů proti praní peněz, které bylo největší v zemi.

Ještě loni australský úřad pro kontrolu dodržování zákonů ve finanční oblasti (Austrac) uvedl, že banka řádně neohlásila více než 19 milionů přeshraničních transakcí. Informuje o tom portál bbc.com.

Některé nehlášené platby byly potenciálně spojeny se zneužíváním dětí. Banka, která je druhým největším peněžním ústavem v Austrálii, se za své selhání omluvila. Pokud soud pokutu schválí, bude to nejvyšší pokuta v historii australských firem.

Obavy ze zneužívání dětí se objevily poté, co Austrac identifikoval platby podezřelým majitelům účtů na Filipínách.

Australské média později banku spojili s jednotlivými případy, včetně toho, že osoba podezřelá z pedofilie použila systém transferu peněz banky Westpac na platby za sex s dětmi v zahraničí.

Banka Westpac ve čtvrtek uvedla, že dosáhla dohody o narovnání stíháni, které vůči ní inicioval Austrac. Většina porušení zákona se týkala toho, že banka regulačnímu úřadu včas nehlásila přeshraniční transfery.