Slučování půjček více využívají ženy

Ženy na Slovensku si častěji všechny půjčky konsolidují, tedy sloučí do jedné. Muži zase více preferují samostatné úvěry.

Průměrně si Slováci slučují do jednoho dva až tři úvěry. Měsíčně tak ušetří v průměru téměř 80 eur. Vyplývá to z údajů společnosti Home Credit.

Stačí si hlídat jen jeden termín splatnosti

Nezanedbatelnou výhodou konsolidace je jednoduchost. Jde o jeden úvěr s jednou splátkou, netřeba sledovat více úvěrů. Stačí si hlídat jen jeden termín splatnosti.

Spojit lze úvěry, kreditní karty, kontokorenty i leasing a často i mikroúvěry.

Běžně se už i konsolidované úvěry pojišťují pro případy náhlé nemožnosti splácet v době nemoci, úrazu nebo ztráty zaměstnání.

„Dlouhodobě sledujeme, že v žádostech o konsolidace mají na Slovensku a podobně iv České republice převahu ženy,“ uvedla mluvčí společnosti Home Credit pro Slovensko a Českou republiku Linda Bilal.

Jde o úsporu

Hlavní výhodou konsolidace jsou podle Bilal ušetřené peníze, a to každý měsíc.

„Klienti v průměru šetří téměř 80 eur měsíčně, samozřejmě to závisí na výši splátky, kterou si určí. Od roku 2012 využilo konsolidaci na Slovensku téměř 10 000 klientů, v České republice jich bylo již přes 20 000,“ dodala Bilal.

„Naši klienti si berou hotovostní úvěr v průměrné výši 2600 eur a splácejí ho 5 let, v případě konsolidace je průměrná částka o 8700 eur vyšší a délka splácení o tři roky delší,“ doplnila Bilal.

Společnost Home Credit byla založena v roce 1999. Je poskytovatelem spotřebitelského financování na Slovensku. Home Credit je členem skupiny Home Credit.